O nas
Firma Leona Fornalczyka została założona w 1962r. pod patronatem Spółdzielni Wielobranżowej
w Sulęcinie. Jej siedzibą był przeznaczony do rozbiórki budynek w Słubicach, w mieście w którym rozpoczęła działalność pod nazwą "Zakład Szyldowo-Dekoracyjny". Zakład zajmował się malowaniem szyldów, reklam ściennych na elewacjach budynków, itp.
W 1965r. zakład zmienił nieco swój profil produkcji, przede wszystkim stał się zakładem prywatnym o nazwie "Zakład Wyrobu Tablic Emaliowanych Leon Fornalczyk".
Firma produkowała szafy dla przedsiębiorstw, szkół, zakładów handlowych, itp. Poprzez wprowadzenie nowej technologii emalierskiej zakład zakupił piec elektryczny do wypalania szyldów w temperaturze 900°C. Zmiana technologii spowodowała zwiększenie zapotrzebowania na tablice, osiągnięto większe dochody niezbędne do uruchomienia następnych inwestycji i rozwoju firmy.
W 1972 r. nastąpiła przeprowadzka firmy do Strzelec Krajeńskich, gdzie wybudowano na prywatnym gruncie pawilon produkcyjny o powierzchni 120m2. Następnie w 1985r. powiększono jego powierzchnię o dodatkowe 140m2. Do zakładu zakupiono drugi, większy piec i rozszerzono asortyment o produkcję tablic dużego formatu dla zakładów energetycznych i PKP na terenie całego kraju z zastosowaniem techniki sitodruku.
Rok 1989 przynosi zmianę firmy na LIRF PHUP Fornalczyk S.C. Spółkę Cywilną stanowią członkowie rodziny, która kultywuje stare, wielkopolskie tradycje rzemieślnicze.
Senior rodu i jednocześnie właściciel od początku założenia firmy działa w strukturach samorządowych Rzemiosła, a od 1985r. jest Starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Strzelcach Krajeńskich.
W roku 1992r. został wybudowany nowy pawilon o powierzchni 200m2 przy ul. Strumykowej przeznaczony do obróbki metalowej (blacharskiej), wyposażonego we wszystkie niezbędne nowe maszyny i urządzenia zakupione w Niemczech.
Rok 1995 przynosi nowe inwestycje. Zakupiono urządzenia do malarni proszkowej zainstalowanych w pomieszczeniach dzierżawionych. Podjęto produkcję szafek metalowych do urządzeń elektrycznych, obudowy do gazomierzy i podkładów do znaków drogowych.
W miarę zwiększania zamówień wykupiono trzykondygnacyjny budynek przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 3, w którym przeznaczono 350m2 na pierwszej kondygnacji na zakład i przygotowano wszystko do produkcji znaków drogowych, tzn. zakupiono komputery, drukarki, plotery, urządzono ponadto pomieszczenia biurowe wraz z zapleczem socjalnym. W 1996r. na zakupionej posesji wybudowano nowy pawilon o powierzchni 140m2 z przeznaczeniem na malarnię proszkową. Budowę zakończono i oddano do użytku w 1998r. Cenne jest to, że wybudowany obiekt zachowuje architekturę zabytkowego budynku i współgra z architekturą budowli z roku 1900r.
Od ponad 30 lat wyroby firmy LIRF cieszą się uznaniem na rynku polskim dzięki bardzo dobrej jakości przy jednocześnie wręcz niebywałej trwałości i odporności na warunki atmosferyczne. Tablice emaliowane, które wykonaliśmy w początkowym stadium rozwoju naszej firmy służą w dobrym stanie po dzień dzisiejszy. Trwałość w przypadku tablic emaliowanych otrzymujemy dzięki specjalnemu procesowi wytwarzania, odpowiedniego doboru materiału, emalii oraz wypalania tablic w temperaturze 900°C.
Firma poprzez swoje wieloletnie doświadczenie gwarantuje solidne i rzetelne wykonawstwo swoich wyrobów o czym świadczy brak zawinionych przez siebie reklamacji i zastrzeżeń do swojej produkcji.
Lirf